Rozmiar czcionki

REHABILITACJA

 

 

 

Rozwój rehabilitacji (jako jednej ze specjalności medycznych) rozpoczął się po II wojnie światowej. Uznano ją wówczas za integralną trzecią fazę procesu terapeutycznego (obok diagnozowania i leczenia). Patrząc na dzisiejsze społeczeństwo i jego rozwój fizyczny, śmiało można stwierdzić, iż coraz rzadziej uprawia się aktywny wypoczynek. Niejednokrotnie charakter wykonywanej pracy zawodowej sprzyja kontuzjom oraz rozwojowi chorób. Nasuwa się więc myśl:  

 

 „ Ruch zastąpi prawie każdy lek, podczas gdy żaden lek nie zastąpi ruchu”

~ doktor medycyny i filozofii Wojciech Oczko 

 

Nowoczesna fizjoterapia zmierza do tego, aby w bezpieczny i nieinwazyjny sposób działać profilaktycznie i terapeutycznie na zdrowie społeczeństwa. Kult nauki sprzyja jej rozwojowi. Przez ostatnie kilkanaście lat fizjoterapia w Polsce poczyniła ogromne postępy. Polscy fizjoterapeuci pokonując kolejne kamienie milowe, udowadniali, iż potrafią dokonać przełomu w procesie leczenia różnych jednostek chorobowych, wykorzystując przy tym wiedzę nabytą podczas studiów i rozwijaną na kursach specjalistycznych, na których przedstawiane są nowoczesne sposoby walki ze schorzeniami.

 

Rehabilitacja stanowi integralną część procesu leczniczego, bez którego ciężko jest sobie wyobrazić współczesną medycynę. Powstają nowe techniki i metody, których celem jest podniesienie efektywności zabiegów, ograniczenie lub zniesienie dolegliwości bólowych, przekonanie Pacjenta do sposobów leczenia (szczególnie zachowawczego) i wzbudzenie jego zaufania do terapeuty. Rehabilitacja jest procesem medyczno-społecznym, który dąży również do zapewnienia osobom niepełnosprawnym godziwego życia w poczuciu pożyteczności społecznej oraz bezpieczeństwa społecznego i zawodowego. Interdyscyplinarny charakter tej dziedziny medycyny wymaga ścisłego współdziałania lekarzy, położnych, pielęgniarek, rehabilitantów, jak również samych pacjentów. 

 

Opis i zakres usług 

Posiadamy liczne pracownie fizjoterapii wyposażone w nowoczesny sprzęt, w których opiekę zapewnia wykwalifikowana kadra rehabilitantów. Oferujemy także porady lekarzy specjalistów rehabilitacji. Zapewniamy indywidualne podejście do Pacjenta oraz szeroki zakres wykonywanych zabiegów. 

 

KINEZYTERAPIA

FIZYKOTERAPIA

MASAŻ

REHABILITACJA DZIECI